{:tr}NBA Hackathon (ilk defa düzenleniyor olacak!){:}{:en}NBA Hackathon (1st time ever!){:}

{:tr}NBA tarihinde bir ilk 24 Eylül, 2016’da gerçekleşiyor olacak! “Öğrenci” statüsündeki istatistik, yazılım ve mühendisler NBA Basketbol Analitik Hacathon’a katılma şansına erişebilecekler. Hackathon’a katılmaya hak kazanan takımlar basketbol analitiği alanına yönelik yazılım, cihaz ve çözümlerini NBA’nin önde gelen uzmanlarına sunuyor olacak. Yarışma jurisi NBA lig ofis yetkilileri, medya, davetli misafirlerden oluşuyor olacak. Yarışmayı kazanan ilk üç takıma NBA New York ofis tur, NBA New York ofis çalışanları ile ögle yemeği ve bir çok değişik hediye sunuluyor olacak. Bu yarışmanın amacı benzersiz bir platform oluşumuna öncülük etmenin yanısıra basketbolda sayısal ve verisel değerlerin gelişimini karar alma mekanizmasına en doğrudan etkiyi yaratmayı sağlamak olarak görünüyor.

Not: Bu sene ilk defa düzenlenecek olan Hackathon yarışmasına SADECE A.B.D. lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilecek! Ancak ilerisi için çok olumlu bir hamle olarak görülen bu inisyatifin yakında Eurolig tarafından da benzer bir şekilde ele alınması ve küresel olarak NBA tarafından bir sonraki senede devam etmesi söz konusu olacak şüphesiz!

 

Detaylı bilgiler için: https://hackathon.nba.com/

{:}{:en}For the first time ever on September 24, 2016, “student” statisticians, developers and engineers will take part in the NBA Basketball Analytics Hackathon. Teams accepted to the Hackathon will build basketball analytics tools and develop solutions to challenging and important problems in the field of basketball analytics, and present their work to a panel of expert judges and an audience of NBA League Office and team personnel, media, invited guests and the other competitors. Prizes will be awarded to the top three teams, including a tour of the NBA League Office and a lunch with NBA staff. The event will provide an unparalleled platform for the competitors to display their talent in front of key decision makers in the field.

Note: the NBA Basketball Analytics Hackathon is open only to undergraduate and graduate students studying at accredited universities in the United States. While I highly hope that new initiatives as such jump on over into Europe and the Euroleague take this kind of stance as well. I hope that next year the event can be much more global.

for full details please visit: https://hackathon.nba.com/

{:}

Leave a Reply