{:tr}Basketbol’da Tempo ve Tempo tahmini üzerine güzel bir paylaşım{:}{:en}Pace and Pace based probability calculations in basketball{:}

{:tr}Değerli takipçilerim, Basketbol analitiğinde bazen hiç beklenmedik zamanlarda geriye dönük olarak bile Türkiye’de çok değerli yazılarla karşılaşabiliyorum. Aşağıdaki paylaştığım link üzerinden basketbol analitiğinin son dönemlerde değişken konu başlıklarından birisi olan Tempo – Pace ve buna bağlı olarak ortaya çıkartılabilecek çok değerli sonuçlar hakkında güzel bir paylaşım. Blog yazarı tempo ve hesaplamaların temellerini yazısında çok net açıklamış olsada yazının tarihi ve örnekleri biraz zaman aşımına uğramış ancak özünde çok temiz ve açıklayıcı bir yazı ile tempo analizi ve hesaplaması ile bir takımın saha içindeki değerinin nasıl açıklanabileceği ve yukarı çekilebileceğini ifade ediyor.

#advanceprobasketball #kazanmakulturu

http://spormatematigi.blogspot.com.tr/2013/02/basketbolda-tempo.html#.Vzt4BBV94Us{:}{:en}Dear Followers, it is not often in Europe that I come across a well developed and well explained bit of writing about basketball analytics but as an expert in the field especially in Turkey I take it on as my duty to share the below link giving good explanation (in Turkish) about how Pace and Pace based probability calculations in basketball analytics can prove the on-court worth of a team’s efforts. While the initial idea and calculations are very properly explained the examples are a bit out of date but overall the blog author does a very good in giving the basics of the notion of Pace.

#advanceprobasketball #kazanmakulturu

Basketbolda Tempo

Liked it? Take a second to support Advance Pro Basketball on Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.